Úvod
Penzion a ubytování
Ochutnávka vín a posezení ve vinném sklepě
Regionální zajímavosti
a tipy na výlet
Kontakt
 
      Nad obcí se nachází kopec sv.Antonína s kaplí sv.Antonína Paduánského, jež společně s Velehradem jsou známým poutním místem v regionu. Ke kapli vede cesta klidnou přírodou plnou okolních vinohradů. Kaple i nově vybudovaný venkovní oltář jsou zpřístupněny pro veřejnost.

      Vinné sklepy Pod Starýma Horama jsou památkovou rezervací. Obec, proslulá svým vínem, má výborné klimatické podmínky pro jeho pěstováni a tak bohatou historickou tradici. Milovníkům vín určitě není neznámá značka vína Blatnický Roháč. Vinaři  v obci značnou část své úrody hroznů zpracovávají tradičním způsobem ve vinných sklepech -"bůdách", jež některé pocházejí z 16. a 17. století. I Jan Ámos Komenský vlastnil v obci v trati Plachty svůj vinohrad. Není v obci téměř rodiny, která by nevlastnila vinohrad.

      Kostel sv.Ondřeje s oltářním obrazem sv.Ondřeje od Joži Úprky stojí na náměstí obce.

      Neopomeňte se projet unikátní historickou vodní cestou - Baťův kanál. Nejbližší nástupní stanice je ve Veselí nad Moravou (7km) nebo v Uherském Ostrohu (5km).

      V městečku Kunovicích vzdáleném cca 10 km můžete na letišti skákat padákem, případně vyzkoušet krásné vyhlídkové lety a navštívit krásné letecké muzeum.

      Ti z Vás, kteří si jen rádi odpočinou u vody v přírodě a pěkně v klidu, mohou vybalit svou deku či lehátko na přírodním štěrkovém koupališti v Ostrožské Nové Vsi - cca 8 km.

-

Velká Javořina (970m) - výstup na nejvyšší horu Bílých Karpat- z osady Vápenky- cca 8 km.

Velehrad - známé poutní místo- 25 km.

Město Uherské Hradiště- cca 16 km a jeho Památník Velké Moravy /Staré město/.

Městečko Strážnice a jeho skanzen- 10 km.

Hrad Buchlov a zámek v Buchlovicích.

 
 
 
   
 
Copyright ©